שיטת טיפול זאת מציעה מגוון טכניקות המסייעות למונחה לזהות קשיים העומדים בבסיס הגשמת יעדיו ומטרותיו ועוזרת לו להעצים ולמנף יכולות וכישורים אישיים שנמצאים ברשותו.

טיפול

NLP

תעודת מטפל.jpg
מהי שיטת ה NLP ?


משמעות ראשי תיבות "NLP"  בתרגום מאנגלית הוא: ניתוב לשוני פיזיולוגי.    

                          
לטענת הוגי השיטה, תפיסת המציאות שלנו מתוכנתת על ידי המערכת העצבית. הטיפול מתמקד בעבודה על אוסף תהליכים חווייתיים, המאפשרים לאדם המונחה לשנות את תפיסת המציאות האישית שלו לגביהם.


במילים אחרות, ה NLP היא שיטה המסייעת בשינוי התודעה (אמונות ודפוסי התנהגות) שהתקבעו במהלך השנים, לא משרתים אותנו יותר ולעיתים קרובות, מפריעים ומעכבי אותנו בתחום ההתפתחות האישית.


או כפי שאמרה לא מזמן מונחה שלי:

"השיטה עובדת על התת מודע באופן שהמודע אינו מצליח לסרס".

NLP היא שיטת טיפול המציעה מגוון טכניקות מובנות המסייעות לאדם המונחה לזהות קשיים העומדים בבסיס הגשמת יעדיו ומטרותיו. השיטה מסייעת לכל אדם שחפץ בכך להגשים חלומות ורצונות בדרך קלה ליישום.
שיטת ה NLP עובדת על 'איך אני פועל' ופחות על 'הלמה'. לפיכך, היא מחוללת שינוי התנהגותי תוך זמן קצר באמצעות קיצור ומיקוד על התהליכים המשמעותיים ביותר.
קהל יעד: בשיטה זאת ניתן לעבוד על מטרות כגון : מימוש הפוטנציאל בתחום התעסוקה, יצירתיות, זוגיות, דימוי עצמי חרדות ועוד.  

יתרונות השיטה:

היתרון של אבחון גרפולוגי בשילוב עם טיפול ממוקד בשיטת ה NLP, הוא גישור בין שאיפות הכותב ודימויו האידיאלי בעיני עצמו, לבין צרכיו הפסיכולוגיים ויכולותיו בפועל. אבחון גרפולוגי יכול להצביע במידת דיוק גבוהה על היכולת האישית לממש את הפוטנציאל תוך הגשמה עצמית בעולם התעסוקתי.

 

הליך האבחון:

פגישה ראשונה- הגשת כתב יד ומבדקים קצרים.

פגישה שנייה- שיחה מפורטת על ממצאי הכתב על סמך ניתוח גרפולוגי.

מיפוי של אישיות הכותב, הכולל בין השאר, מיקוד במשאבים אישיים, כישורים ותחומי חוזק ומנגד - קונפליקטים ואתגרים אותם יש לפתור.

 

הליך הטיפול:

4 מפגשים  טיפוליים בשיטת ה NLP.

 

מפגש טיפולי נמשך בין שעה ורבע לשעה וחצי.